• Зона відчуження була встановлена незабаром після Чорнобильської катастрофи в 1986 році. На території Зони було визначено три контрольованих території:

  Особлива зона (безпосередньо проммайданчик ЧАЕС);
  10-кілометрова зона;
  30-кілометрова зона.

  Населення із забруднених територій було евакуйовано. Для робітників, що залишилися обслуговувати електростанцію і Зону відчуження, було організовано суворий дозиметричний контроль транспорту, розгорнуті пункти дезактивації. На межах зон була організована пересадка працюючих людей з одних транспортних засобів в інші для зменшення перенесення радіоактивних речовин[2].

  Однак великі площі забруднених територій залишалися за межами 30-кілометрової зони, і починаючи з 1990-х років проводилося поступове відселення населених пунктів Поліського району, в яких доаварійний рівень забруднення радіонуклідами перевищував встановлені законом норми[3]. Так, до 1996 року були остаточно відселено смт. Поліське, смт. Вільча, с. Діброва,с. Новий Світ та багато інших. З 1997 року ця територія увійшла до складу чорнобильської зони, була передана під управління ДСНС і включена в охоронний периметр.

  До 2011 року в Білорусі було введено в господарський оборот більше третини земель, що раніше входили в зону відчуження[4]. Загальна площа таких територій склала 16,35 тис. км2 з 46,45 тис. км2 виведених з господарського обороту в 1986 році.

 • популярные итальянские спальни maxital.com.ua