• Зона відчуження сьогодні — це поверхневий відкритий радіоактивне джерело. В межах радіоактивно-забруднених територій здійснюється ряд робіт по недопущенню розповсюдження радіоактивного забруднення за межі зони відчуження і надходження радіонуклідів в основні водойми України (Київське водосховище, річка Дніпро тощо).

    Адміністративний центр зони відчуження — місто Чорнобиль. У Чорнобилі розташовується Адміністрація зони відчуження (АЗО), що є відділом Міністерства з надзвичайних ситуацій. В самій зоні відчуження знаходиться персонал підприємств АЗО, персонал ДСП Чорнобильська АЕС і невелика кількість цивільного населення (самосели). Цивільне населення проживає в 11 занедбаних населених пунктах. Загальна кількість цивільного населення не перевищує 300 осіб. Кількість персоналу, що працює в зоні відчуження та на ЧАЕС, становить приблизно 5000 чоловік, з яких близько 3000 проживає в Славутичі.

    На території зони знаходяться 11 об'єктів природно-заповідного фонду України. Сучасна зона відчуження поступово перетворюється в резерват для життя рідкісних тварин. Встановлено присутність таких рідкісних видів, як ведмідь, видра, борсук, ондатра, рись, олень, кінь Пржевальського. Також у величезній кількості водяться лосі, козулі, вовки, лисиці, зайці, дикі кабани і летючі миші. За словами Сергія Гащака з Чорнобильського центру з проблем ядерної безпеки, організми диких тварин самі справляються і з підвищеним фоном, і з хімічним забрудненням території, і іншими негативними чинниками. Таким чином, зняття антропогенного впливу зробило позитивний ефект, в сотні разів перевищує негативний вплив техногенної катастрофи[5].

    Сучасна територія зони відчуження є місцем нелегального туризму — сталкерства[6][7]. Проблема нелегальних проникнень в зону відчуження послужила причиною посилення адміністративних покарань, а винос предметів із зони тягне за собою кримінальну відповідальність (стаття 267-1 Кримінального кодексу України).

  • кухни итальянские прайс-лист на сайте maxital.com.ua здесь